TARİHÇEMİZ 


1970 yılından bu güne kadar Tokat Zile Kışla Köylerinden çeşitli sebeplerden dolayı İstanbul’a gelen halkımız Zeytinburnu Veli Efendi mahallesinde ikamet edip burada geçimin sağlamak için değişik iş kollarından çalışıp geçimlerini sağlayıp zaman zaman köye gidip tekrar İstanbul’a döndüler. Zaman öyle bir hal aldı ki halkımızın Zeytinburnu’nda bir arada sıkı ilişkilerin gerekliliği birlik ve beraber liğin mecburi olduğu an rahmetli Mehmet İLTAŞ ın vefatı ile başlamıştır.


2004 yılı rahmetli Mehmet İLTAŞ ani kalp krizi geçirip hastanede yoğun bakıma alınıp maddi olarak aileye ağır bir yük geldiğinde hemşerilerimiz kalbinden gelen sese cevap verip aniden yardımlaşma ve bir arada durmanın ne kadar önemli olduğunu hastane bahçesinde halkımız ve birlik ve beraberliğin simgesi olan dernek kurulmasına karar vermiştir. Kışla köyleri olan Cello kışla köyü, Dere kışla köyü, Seki kışla köyü, Haremi kışla köyü,  Yapalak köyü, Yaraş köyü, Uzunöz köyü nüfusuna kayıtlı olan vatandaşlarımızdan oluşmak üzere Sayın Ali DENİZ öncülük yaparak 2005 yılında Tokat İli Zile İlçesi Kışla Köyü Sosyal Yardımlaşma  ve Kültür Derneği kurulmuştur. Ve günümüze kadar devam etmekte,


-          Kurucu Başkan Ali DENİZ
-          İkinci dönem başkanı Haydar BIYIK
-          Üçüncü dönem başkanı Ali UZUN


olarak devam etmekte olup, daha uzun dönemler ve çok sayıda başkanların görev yaparak çıtayı aldığı yerden daha da ileriye taşımasını arz değil mecburidir.


İnşallah tarihimiz ömrümüzden fazla olur.

 

 

Kimler Sitede

Şu anda 1 konuk çevrimiçi

Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün35
mod_vvisit_counterDün39
mod_vvisit_counterBu Hafta252
mod_vvisit_counterBu Ay819
mod_vvisit_counterTüm Ziyaretler177698
GÜNCEL HABER -

 

       KIŞLA KÖYLERİ YÖNETİM KURULU

28 Mayıs 2011 Cumartesi günü gerçekleştirilen Köy gezisi ve Piknik şölenine katkıda bulunan Tokat Millet Vekillerine,Zile Kaymakamlığına,Garnizon Komutanlığına,Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin'e,Zile Belediyesine,Tokat Zile Dernekler Federasyonuna,Köy Muhtarlarına,Hemşerilerimize ve üyelerimize,Doyumsuz sesleriyle İsmail URAL ve Mehmet BALABAN'a ve Folklör ekibine teşekkür ediyoruz.

 24 nisan 2011 Pazar günü saat 14:15 te KIŞLA KÖYLERİ-ACIPINAR karşılaşması Karadeniz Spor Tesislerinde oynanacaktır.Tüm üyelerimiz davetlidir.

Tokat Zile Dernekler Federasyonu'un 8. kez düzenlemiş olduğu Futbol turnuvasındaki Guruplarda değişikliğe gidmiştir.Saha şartları ve Takımların yoğun olması nedeniyle bir gurup daha oluşturulmuştur. E Gurubu Karacaören,Savcuköy,B.Karayün,Çayır ve Yaylakent olarak belirlenmiştir.

 Tokat Zile Dernekler Federasyonu'un 8. kez düzenlemiş olduğu Futbol Turnuvası Kuraları sonucu KIŞLA KÖYLERİ  D Gururbunda Emirdolu,Emirören,Akçakeçili, Çayır,Acıpınar ve Karcaören ile eşleşmiştir. 

 

Kışla Köyleri Yönetim Kurulu olarak Futbol Turnuvasına katılan bütün takımlara başarılar diliyoruz. Federasyonumuza ve Zilelilere yakışacak bir turnuva olmasını temenni ediyoruz.

 

Kışla Köyleri Yönetim Kurulu

Aramızdan ayrılan ELİF ONUŞ'un ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Kışla Köyleri Yönetim Kurulu 

Aramızdan ayrılan ABDULLAH KORKMAZ'ın ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sitemiz Facebook'ta

Hava Durumu

Anket

Sitemizi Nasıl Buldunuz ?